O Agencji Gazeta

***
10.12.2009 , aktualizacja: 12.04.2019 16:02
A A A
Gdyby 10 mln zdjęć z archiwum Agencji Gazeta stworzonej w 1994 r. przez dział foto "Gazety Wyborczej" podzielić przez liczbę dni, okazałoby się, że codziennie powstaje ich blisko tysiąc. Ilustrują aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie w papierowych wydaniach gazet oraz magazynów, zasilają serwisy informacyjne Wyborcza.pl i Gazeta.pl, a także wielu newsowych mediów, w tym największej światowej agencji fotograficznej Reuters.

Jednak zdjęcia to przecież nie liczby, ale historie. Te najważniejsze, które tworzą historię ostatnich 30 lat Polski i świata, oraz te mniej spektakularne, które przesądzają o losach pojedynczych ludzi w najdalszych zakątkach Ziemi. Przez ostanie trzy dekady fotoreporterzy AG dokumentowali zmiany w Polsce, Rumunii, Rosji, Czechach, na Węgrzech i w RPA, konflikty zbrojne, przewroty i rewolucje m.in. na Ukrainie, w Jugosławii, Iraku, Afganistanie, w Kongu i Rwandzie. Dokumentowali wizyty największych mężów stanu, pielgrzymki papieskie, portretowali wybitnych twórców kultury i sztuki. Od początku są blisko ludzi, z niezwykłą wrażliwością pokazują ich w momentach nie tylko sukcesu, ale też porażki czy tragedii.

AG reprezentuje kilkudziesięciu fotoreporterów, zdobywców prestiżowych nagród w konkursach - m.in. World Press Photo, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej.Skontaktuj się z Agencją Gazeta:
- agencja@agora.pl
- (tylko po godzinie 18:00) tel. +48 519 094 012

1