Sławomir Kamiński

***
15.12.2009 , aktualizacja: 22.05.2018 13:26
A A A
GALERIA ZDJĘĆ

Jest jednym z najbardziej uniwersalnych polskich fotografów prasowych.

FOT. PIOTR LIPINSKI

Zawodowo fotografuje od 1986. Fotoreporterem Gazety Wyborczej został w 1991 roku. Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej oraz autorem kilku wystaw indywidualnych. Dwukrotnie był jurorem największych konkursów fotograficznych.

Zajmuje się polityką, wiele godzin spędza w Sejmie. - To charakter reportera w dużym stopniu decyduje o tym, czyj się zajmuje - mówi. Bywał też w sytuacjach ekstremalnych, ale stwierdził, że to nie dla niego. Nie boi się, po prostu fotografowanie krwi, przemocy nie leży w jego charakterze.. Odpowiada mu polityka, bycie w centrum, szybko zmieniających się wydarzeń, nawet jeśli wiąże się z tym ogromny stres - czasem na zrobienie zdjęcia jest zaledwie kilkanaście sekund.

Oprócz tematyki politycznej, która jest jego pasją, zajmuje się fotografią społeczną oraz kreacyjną (moda i portret). Po kilku latach fotografowania mody stwierdzi jednak, że to także epizod: - Fotograf musi ocenić modelkę, pomyśleć, jak na zdjęciu ukryć jej niedoskonałości. Dla mnie takie patrzenie na kobietę jest bardzo trudne - mówi. Ostatnio z dużą przyjemnością fotografuje samochody i motocykle. - Wróciłem dzięki temu do pasji sprzed lat czyli jazdy na motorze - śmieje się.
* Jeśli chcesz skontaktować się ze Sławomirem Kamińskim, napisz na adres:agencja@agora.pl


Skontaktuj się z nami:

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.

    • 519 094 012

      Telefon dużyrny

      (po godzinie 18:00)