Łukasz Cynalewski

red
17.02.2010 , aktualizacja: 22.05.2018 13:16
A A A

Wychował się wśród aparatów i zdjęć, bo jego ojciec był fotografikiem. Ale fotografowanie długo było dla niego tylko zabawą. Robił zdjęcia na szkolnych wycieczkach i imprezach. Jak wszyscy.Na poważnie zajął się fotografią dopiero na uniwersytecie. Studiował politologię, pracę magisterską napisał już z fotografii prasowej.

Fot. Joanna Cynalewska

Robił zdjęcia najpierw dla "Głosu Wielkopolskiego", stamtąd trafił do poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Zdobył kilkanaście nagród w konkursach fotograficznych, między innymi Grand Press Photo, BZWBK Press Foto, Journalist Award.

Jego zdjęcie baletnicy zdobyło w 2007 roku Grand Press Photo w kategorii "życie codzienne".

- Jeżeli kiedyś nadejdzie dzień, w którym będę z dumą i zadowoleniem patrzył na swoje zdjęcia to będzie mój koniec w zawodzie fotografa. Fotografia to ciągły pościg za doskonałością. Dlatego jestem permanentnie niezadowolony - mówi Łukasz.

* Jeśli chcesz skontaktować się z Łukaszem Cynalewskim, napisz na adres: agencja@agora.pl
Skontaktuj się z nami:

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.

    • 519 094 012

      Telefon dużyrny

      (po godzinie 18:00)