Tomasz Stańczak

***
22.02.2010 , aktualizacja: 22.05.2018 13:48
A A A
GALERIA ZDJĘĆ

Fotografią zafascynował mnie ojciec zabierając mnie "małego szkraba" do ciemni fotograficznej. To była magia.

Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Pracuję w łódzkim oddziale "Gazety Wyborczej" od 1999 roku. Jestem absolwentem Wydziału Zarządzania w Kulturze i Animacji Fotografii Politechniki Zielonogórskiej. W 2009 otrzymałem nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w kategorii najlepszy materiał prasowy, za ilustracje do albumu o zamkach województwa łódzkiego.

Pierwszy aparat fotograficzny dostałem na pierwszą komunię. Od pierwszej chwili wiedziałem, że fotografowanie będzie moją pasją.

Jeden z moich pierwszych materiałów fotograficznych powstał w kanałach ściekowych i już wtedy wiedziałam, że najbardziej fascynujący dla mnie będzie dokument.

Nie lubię uganiać się za politykami i celebrytami. Cenię sobie kontakty ze zwykłymi ludźmi, ale coraz trudniej o dobre relacje z fotografowanym. Dopiero, gdy znika bariera i pojawia się zaufanie do fotografa, wtedy pojawia się to coś, dla czego warto żyć. Z uwagi na mój charakter, doskonale czuję się fotografując architekturę i krajobraz, nie muszę się wtedy spieszyć i mogę spokojnie przemyśleć to, co chcę zarejestrować.

* Jeśli chcesz skontaktować się z Tomkiem Stańczakiem, napisz na adres:agencja@agora.pl

Skontaktuj się z nami:

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.

    • 519 094 012

      Telefon dużyrny

      (po godzinie 18:00)